Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W GRUDNIU

W ramach rozwijania u dzieci kompetencji informatycznych Marta Jaroszewska 3 grudnia zorganizowała dla przedszkolaków zajęcia komputerowe. Sześciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku wykonując zadania online trenowały swój umysł. Rozwiązywanie przygotowanych zadań dostarczyło dzieciom mnóstwo pozytywnych emocji oraz było źródłem satysfakcji z prawidłowo udzielanych odpowiedzi.

 



3 grudnia grupa Żabek z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku uczestniczyła w zajęciach w ramach projektu „Baw się czytaniem – czytaj z LEGO!”. Celem spotkania było rozwinięcie wyobraźni u pięciolatków oraz pokazanie, że klocki lego można wykorzystać do rozbudzenia zainteresowań czytelniczych. Zajęcia prowadziła Justyna Latarska.






 

Sześciolatki z grupy Misiów z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku podczas zajęć, które odbyły się 3 grudnia poznały część polskiej historii oraz postać Romana Dmowskiego - polskiego polityka, który ustalał granice naszego kraju na obradach w Pałacu Wersalskim. Przedszkolaki po rozwiązaniu krzyżówki, której hasłem było nazwisko polityka, ułożyły mapę mentalną wokół jego postaci. Ułatwiła im ona zapamiętanie wydarzeń związanych z Romanem Dmowskim oraz pomogła w zrozumieniu samodzielnie przeczytanej z ekranu książki Marcina Barana „Piasek i bruk. O Romanie Dmowskim”. Elektroniczny sposób prezentacji książki wprowadził nowoczesną formę pracy z nią, a przede wszystkim przyczynił się do zaciekawienia jej treścią, co skłoniło dzieci do podjęcia prób samodzielnego czytania. Słowa w chmurkach stały się przedmiotem analizy: dzieci liczyły głoski i sylaby. Zajęcia prowadziła Anna Bakierzynska.






 

3 grudnia Izabela Wypych przeprowadziła lekcje biblioteczne w trzech klasach III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z zasadami działania katalogu online naszej biblioteki, nabycie umiejętności wyszukiwania materiałów oraz kształtowanie potrzeb korzystania z bibliotek.






 

7 grudnia, z okazji I Światowego Dnia Kamishibai, Anna Kapela odwiedziła Miejskie Przedszkole nr 14. Grupie Smerfików i Sówek została opowiedziana krótka historyjka „O panach Palcach”. Tekst bajki, przedstawiony za pomocą teatrzyku kamishibai, stał się idealna pomocą edukacyjną w nauce liczenia do dziesięciu. Podczas zajęć przedszkolaki rozwijały także swoje umiejętności manualne przyozdabiając choinkę kolorowymi dłońmi.

 




7 grudnia odbył popołudniowy seans teatrzyku kamishibai w grupie pięciolatków w Miejskim Przedszkolu Nr 14. W roli czytającej - Marta Jaroszewska. Dzięki „Bajce o Wiśle” autorstwa Magdaleny Zarębskiej mali widzowie poznali piękno i tajemnice rzeki Wisły. Przepiękne kolorowe ilustracje Karoliny Szopy wywarły na przedszkolakach ogromne wrażenie.
Zajęcia odbyły się w ramach I Światowego Dnia Kamishibai.

 




I Światowy Dzień Kamishibai obchodziliśmy bardzo intensywnie! 7 grudnia również Agnieszka Białecka odwiedziła Miejskie Przedszkole Nr 14 w Płocku. Małym słuchaczom zaprezentowany został japoński teatrzyk obrazkowy kamishibai, w którym dzieci wysłuchały opowieści pt. „Mój przyjaciel Kemushi”. To historia gąsienicy, która jesienią otoczyła się kokonem, wiosną słuchała pracujących w ogrodzie ogrodników, aż w końcu opuściła swój domek i jako piękny motyl wzbiła się w powietrze podziwiając kwitnące drzewa czereśni i śliwy.  Kamishibai to niezwykle ciekawa i inspirująca forma aktywności dziecięcej, która rozwija wyobraźnię, uwagę, mowę - bawi i uczy jednocześnie.

 




17 grudnia z oferty zajęć czytelniczych organizowanych w naszej bibliotece skorzystała klasa trzecia ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Bożewie. Uczestnicy spotkania ochoczo i z wielkim zapałem przystąpili do budowania z klocków lego. Zadaniem trzecioklasistów było odzwierciedlenie za pomocą budowli z klocków niezwykle tajemniczego fragmentu pięknej bajki pt. „Zielony i Nikt” Małgorzaty Strzałkowskiej, rozpoczynającej się tak: „W środku lasu, na porośniętej mchem polanie, znajdowała się stara studnia (…)".

 




17 grudnia w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku nastał świąteczny czas. Wszystko to za sprawą bardzo kreatywnego opowiadania, które wymyślili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Bożewie. Ich zadaniem było narysować "co komu w duszy gra”, a jedynym wyznacznikiem było zamieszczenie fantastycznego, nierzeczywistego elementu. Kolejnym krokiem było połączenie tych pozornie niepasujących do siebie ilustracji w wigilijną opowieść przedstawioną następnie w teatrzyku kamishibai. Oprócz tańczących choinek był czarny smok, który zabierał prezenty i zanosił je do swojego władcy oraz nieziemskie UFO. A wszystko to działo się za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za szafką... A jak święta, to i ubieranie choinki! I tutaj także nie zawiedli nas goście…






KATALOGI

Nr konta do wpłat:
98 1020 1026 0000 1402 0232 3285


ODWIEDŹ NAS








 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.