Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

Spotkanie sieci „Między nami bibliotekarzami” - 18 stycznia 2021 r.

18 stycznia 2021 roku odbyło się kolejne spotkanie sieci „Między nami bibliotekarzami”. W pierwszej części wystąpił pan Radosław Łabarzewski, koordynator autorskiego projektu „Filmowy Płock”, animator Kina za Rogiem w Płocku, który w interesujący sposób opowiedział o miejscach w Płocku i okolicach, w których nagrywano sceny filmowe. W myśl powiedzenia „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”, wiecie, że w trzech odcinkach „Stawki większej niż życie” tłem do wydarzeń stał się Płock? Zobaczymy go również w takich filmach jak: „Dotknięcie nocy”, „Walkower” czy też „Blizna”. Szczególnie wartościowe było przypisanie poszczególnych filmów do tematów zajęć edukacyjnych, np. do buntu młodych ludzi nawiązaniem może być film „5 i ½ Bladego Józka”. Pan Radosław pokazał także strony internetowe, na których można znaleźć filmy ze scenami w Płocku i jego okolicach: Filmpolski.pl, Fototeka, Vod.TVP.pl, IPLA.pl, WFDiF, Ninateka.pl oraz kinopokis.pl.  Prelekcja była nawiązaniem do edukacyjnego projektu „Płock: kamera, akcja!”, którego organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna w Płocku, współorganizatorem Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna oraz „Kino za Rogiem”, fukcjonujące przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki im. Themersonów.

Drugą część spotkania poprowadziła Pani Anna Rycharska-Kozłowska, polonistka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Płocku. W ramach pedagogicznej innowacji prowadząca zaproponowała ciekawe i liczne pomysły, którymi nauczyciele bibliotekarze mogą wspomóc „przedmiotowców” w aspekcie omawiania szkolnych lektur. Powołując się na doświadczenia zawodowe, opowiedziała, w jaki sposób można zachęcić, włączyć uczniów do procesu uczenia się nawet na odległość wykorzystując choćby telefon komórkowy. Na przykładzie scenariuszy zajęć „Poznajemy legendę o Piaście”, „Mały Książę” Pani Anna przedstawiła w jaki sposób możną włączyć do nauczania tak potrzebne jej zdaniem poznanie polisensoryczne (wielozmysłowe). Na koniec polonistyka poprosiła nauczycieli bibliotekarzy o współpracę i wyraziła docenienie dla ich wiedzy z zakresu szkolnych lektur i nie tylko.

 

Anna Bakierzyńska
koordynator
sieci współpracy i samokształcenia
„Między nami bibliotekarzami”

 

 

 

KATALOGI

Nr konta do wpłat:
98 1020 1026 0000 1402 0232 3285


ODWIEDŹ NAS








 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.