Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

Sieci Współpracy i Samokształcenia

Podsumowanie rocznego działania sieci współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami”

Dnia 8 czerwca 2015 r. w Bibliotece Pedagogicznej miało miejsce podsumowanie rocznej pracy sieci. Nauczyciele bibliotekarze m. in. ciepło wspominali spotkanie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Płocku, podczas którego mogli poznać pracę z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dobre praktyki „podpatrzyli” w szkolnej bibliotece Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku.

Potwierdzeniem, że spotkania w ramach sieci były potrzebne, były wypowiedzi uczestników sieci zawarte w ankiecie ewaluacyjnej, np.: „Dowiedziałam się o funkcjonowaniu innych bibliotek szkolnych, zajęciach pozalekcyjnych, imprezach, szkoleniach”, „Miałam możliwość obejrzeć ciekawe i wzruszające spektakle/występy przygotowane przez uczniów oraz innych nauczycieli. Obejrzałam zajęcia biblioteczne przeprowadzone przez p. Urszulę Stolarczyk i p. Tomasza Siczka. Poznałam inne metody i formy pracy z uczniami.” Podkreślono, że działanie w sieci umożliwiło „wymianę doświadczeń, wsparcie merytoryczne i metodyczne (np. wymiana scenariuszy zajęć, regulaminów pracy biblioteki), a także życzliwą rozmowę.”

Jak wiadomo „w zdrowym nauczycielu, zdrowy duch – wzór dla uczniów”, dlatego w drugiej części spotkania pojawiły się ekspertki reedukacji żywieniowej. Dla uczestników sieci szkolenie, poprowadzone przez dietetyczkę p. Ewę Czaplińską i jej asystentkę p. Milenę Mrowicką z Centrum Dietetycznego Naturhouse, było niespodzianką, przyjętą z aplauzem.

Wszyscy nauczyciele obecni na spotkaniu wyrazili chęć uczestnictwa w sieci w następnym roku szkolnym. W takim razie po wakacjach „zarzucimy sieć jeszcze raz”!

Koordynator

Anna Bakierzyńska

 

 

KATALOGI

Nr konta do wpłat:
98 1020 1026 0000 1402 0232 3285


ODWIEDŹ NAS








 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.